Září 2014

Příval myšlenek

25. září 2014 v 22:51 | Tereza 💋 |  My life
Přeji krásný čtvrteční večer,
pro mě je tento večer opravdu krásný. Stres je zažehnán a já si dnes můžu v klidu sednout a číst. A i když se mi nikdy nepovede se dokopat ke čtení (hlavně povinné četby), dnes se stal zázrak a já se usadila na postel, přikryla jemnou červenou dekou a nalistovala poslední přečtenou stránku.
Po pár řádcích se moje mysl zastavila a z úspěšného čtení bylo koukání do blba. Ano, opět se to zvrtlo a moje myšlenky byly silnější než touha po dočtení stránky. Ale tak proč ne? Vždyť normálně také nemám čas na přemýšlení, jediné mé přemýšlení je o tom, jestli mám nejdříve narýsovat stranu a nebo výšku na stranu c. Tak proč teď nepřemýšlet o normálních věcech, o lidskosti?
O mé úvaze mě ještě přesvědčil článek v časopise, který jsem si musela okamžitě přečíst. Po dočtení článku mi všechno došlo a příval myšlenek se zdvojnásobil. A tak jsem se vrátila do své původní polohy, přikryla se opět dekou a nechala volně proudit myšlenky. Po chvíli mi došlo, že moje myšlenky se už někdy odehrály, a tak se najednou z myšlenek staly vzpomínky.
I přesto, že bych svůj život klidně vyměnila a v některých situacích dokonce i zahodila, mám nádherné vzpomínky. Všechno, co se stalo, bylo k něčemu dobré, vždy to můj život posunulo dál a já se posunula do další životní etapy. Něco hezkého končí a něco nového začíná a v některých případech to nové může být dokonce i hezčí než to předešlé. V mém životě nastalo tolik konců, že bych to ani nedokázala spočítat, jelikož tolik prstů na rukou nemám. Kdyby neskončila jedna věc, nemohla by začít ta druhá.
Ale najednou ke mně přiběhla myšlenka s tím, že teď něco hezkého skončilo a to "něco" nového ještě nezačalo. A tak mě to zarazilo. Jakto? V tom jsem se dostala ve své mysli k další části článku, který jsem četla a který ve mně něco ještě více prohloubil. Třeba už nic nového nenastane, protože já nevím, co chci. A nebo takhle, těch věcí, co chci, je tolik, že se z toho nedokáže vybrat jedna, která by se oživila a stala skutečností, novým začátkem, mojí další životní etapou. Mám strach, v tomto momentě je můj život na bodu mrazu a nic se neděje i přesto, že se toho děje tolik, že nestíhám opravdu nic.
A teď můžu jen doufat, že můj další nový začátek, další životní etapa bude ta vysněná, na kterou čekám už pěknou chvíli.

Vaše T.

Článek nemá nic společného s módou, ale byl pro mě důležitý a myslím si, že při čtení alespoň trochu vypnete a odpočinete si.Fashion weekend 2014

22. září 2014 v 11:00 | Tereza 💋 |  Outfits
Ahoj všichni,
dnes bych Vám chtěla představit outfity, které jsem zvolila já na MBPFW. Oba dva dny, tudíž pátek a sobotu, bylo opravdu překrásně, teploučko, až v sobotu k večeru se to trošku pokazilo. A díky hezkému počasí jsem mohla zvolit sukně. Na neděli jsem měla naplánované šaty, ale jelikož jsem se nikam už nedostala, tak byly nachystané zbytečně.
V pátek stupně přesahovaly 25°C, a proto jsem mohla vytáhnout sovji novou dlouhou sukni, kterou jsem měla právě v pátek poprvé na sobě. Jsem blázen do dlouhých sukní a tato mě velmi zaujala už v obchodě. Několikrát jsem kolem ni šla a asi až na pátý pokus si ji koupila. Sukně je z příjemného materiálu, který je hebký. S barvou jsem trochu váhala, zpočátku jsem si myslela, že mi bude spíše slušet růžová, ale nakonec vyhrálala tato kávová. K sukni jsem zvolila obyčejné černé tílko a přes to černý svetřík, který je zdoben flitry. Mamča asi den před tím dostala náhrdelník s náramkem v červené barvě, a tak jsem toho hned musela využít a vypůjčit si to, protože jsem outfit potřebovala něčím doplnit. Botky, ty moje nejoblíbenější, Mel, jsem z nich unešená, nečekala jsem, že budou tak super a já si je tolik zamiluji. Jsou tak originální! Kabelku jsem bohužel nemohla nafotit, protože jsem si ji půjčovala od kamarádky, ale tak aby jste měli představu. Kableka je menší, spíše se dá nosit přes ruku než přes rameno a má hodně tmavě modrou barvu.

sukně- Tally Weijl, 90 kč
tílko- Orsay, 100 kč (přesně nevím)
svetřík- Gate, 500 kč
obuv- Destroy, 700 kč
korálky- ??

Druhý den, v sobotu, bylo stejné teplo jako předešlý den, ale dlouhou sukni nebo šaty jsem si už nechtěla brát, a proto jsem zvolila protiklad. Vzala jsem si krátkou černou sukni, která je bezva, akorát po pár krocích vyleze nahoru a já si připadám jak nahá :). Celý outfit byl laděn do černo- růžových barev, moje oblíbené. Asi tomu nebudete věřit, ale top, který jsem měla, byl pořízen v kamenném obchodě u Vietnamců. Tak strašně se mi líbil, že jsem si ho musela koupit a bylo mi jedno, odkud je. Na topu se mi obzvlášť líbí korálky okolo krku. Samozřejmě, že boty musely být také v růžové barvě. Boty jsou jednoduché, ale zajímavé, v jednoduchosti je krása. A kabelka, to je prostě už rituál nosit tuhle kabelku. Je to fajnová taška, která se dá nosit na nějkolik způsobů.

sukně- C&A, 90 kč
top- Vietnamci, 140 kč
kabelka- Tally Weijl, ?? (vánoční dárek)
obuv- CCC, 400 kč

A tímto bych chtěla články o MBPFW uzavřít, už vše skončilo. Doufám, že se Vám dnešní článek líbil.
A jak jste si užili víkend?
T.💋

MBPFW 2014

17. září 2014 v 11:39 | Tereza 💋 |  My life
Ahoj všichni,
dnes bych se s Vámi chtěla podělit o moje zážitky z MBPFW 2014, na kterém jsem byla již druhý rok. Letos ovšem nastala změna, přehlídka se nekonala na konci Pařížské ulice ve stanu, nýbrž na Právnické fakultě UK. Fashion weekend se konal od čtvrtka do neděle a já měla naplánováno, že půjdu všechny čtyři dny. Nakonec jsem šla pouze v pátek a sobotu, protože povinnosti jsou povinnosti :(.
V pátek jsem se byla podívat pouze na jednu přehlídku, to víte no, škola mi ve všem brání. Přehlídka začínala v 16:00 a navrháři byli Antonín Šimon a Karolína Juříková. Modelové byli jak muži tak i ženy. Po skončení přehlídky jsem nemohla ani mluvit, byla jsem naprosto otřesena. Modelky/modelové byli jak chodící mrtvoly. Pozorovala jsem je podrobně a většina z nich ani jednou za tu dobu, co prošli po "mole" (asi se tomu nedá říkat molo, chodili mezi prostory, kde se sedělo) nemrkla. Byla jsem opravdu v šoku, jejich výrazy byly otřesné, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Do dneška nevím, zda to byl účel, ale mně se to rozhodně nelíbilo. Z této přehlídky nemám jedinou fotografii, nemohla jsem fotit, protože jsem byla tak ztuhlá, že bych to nedokázala.
Na další přehlídce jsem byla až v sobotu, to jsem stihla jít na čtyři a z toho na dvou z nich předváděla i moje spolužačka ze třídy. Jako první přehlídka byla ETHER, která začínala ve 13:00. Po pátku jsem měla dost obavy, jak to dopadně, ale nakonec jsem byla nadšená. Většina z modelů byla nositelná i obyčejným člověkem. Pokoušela jsem se fotit, ale modelky šly opravdu rychle a já neseděla zrovna v první řadě (měla jsem místo na stání, ale seděla jsem asi v druhé řadě :)), a tak těch fotek, které se povedly, je málo.Druhou přehlídkou v sobotu byla TIQUE BY PETRA BALVÍNOVÁ. Začátek byl 14:30, ale mám pocit, že začínala o něco později (jako většina přehlídek). Tentokrát jsem seděla na druhé straně než předchozí přehlídku a viděla jsem na všechny úplně úžasně. Tuto přehlídku šla právě i moje spolužačka. Návrháka zvolila jako vzor plameňáky, prostě úžasný, byla jsem naprosto unešená. Koupila bych si snad všechny modely.
V 16:00 začala přehlídka LAFORMELA. To byla fakt dobrá přehlídka i ta atmosféra byla suprová. Modely byly černé a svítivě zelené. Akorát jsem tuto přehlídku musela opravdu stát, jinak bych nic neviděla. Vše bylo tak rychlé, že fotky nemám.
A poslední přehlídka, na které jsem byla, je CHATTY. Návrhářky jsou známé a oblíbené, takže na této přehlídce bylo hodně lidí. Ti, kteří byli V.I.P dostali taštičku s katalogem, já bohužel ne, měla jsem pouze náramek na stání, ale moje kamarádka si jednu taštičku "ukradla" (někdo ji tam nechal). K této přehlídce nemám slov, nemám jediný negativní komentář, taky ještě abych měla. Bohužel fotky nemám, protože to, co jsem fotila, je vždycky jen půllka modelky :/.

Abych to shrnula, byla jsem nadšená ze všeho, co jsem viděla, akorát provedení a organizace byla minulý rok lepší. Vyhovovaly mi náramky, které jsem vyměnila za vstupenku a mohla jsem jít na jakoukoli přehlídku (minulý rok jsem si musela zaplatit každou přehlídku zvlášť), ale brala bych, kdyby se příští rok přehlídky odehrávaly ve stanu. Ale i kdyby následující rok byl stejný jako tento, tak neváhám a jdu, už se z toho stala tradice. Na přehlídkách nechyběla ani známá bloggerka Ina, kterou jsem právě objevila minulý rok na MBPFW a od té doby ji sleduji na blogu. Samozřejmě měla na sobě úžasný outfit jako minulý rok.


Za nedlouho se můžete těšit na článek o outfitech, které jsem zvolila já na MBPFW.

Přeji Vám hezký týden.
T. 💋

Více informací o MBPFW: http://www.mbpfw.com/csPlayboy Play It Sexy

15. září 2014 v 14:00 | Tereza 💋 |  The other (cosmetics,...)
Zdravím všechny,
dnešní článek bude torchu jiný než ten předchozí a vlastně ani nevím, jestli má něco společného s módou a trendy. Ale asi jo, protože někteří by jsme se bez této věci neobešli, já teda určitě ne.
Před pár dny jsem se šla vylepšit před cestou do Prahy ke svému košíčku s parfémy a zjistila jsem, že parfém od Playboye je prázdný. A to mě vedlo k napsání tohoto článku. Z části to bude i recenze na tento parfém, ale myslím si, že vše bude jen pozitivní.
Parfém Playboy Play It Sexy jsem dostala už před několika lety (počítám, že asi tak před třemi, čtyřmi?), byl to jeden z mých prvních parfémů. A proto se už také nedochovala krabička, protože kdybych to měla všechno skladovat, tak se doma ani nehnu.
Parfém má velmi výraznou vůni, vždy jsem tam cítila trochu vanilky, i když tam žádná vanilka není. I po celém dni byl parfém na mně stále cítit, ale přiznám se, že mě už večer bolela z toho hlava. Oblečení vydrželo voňavé klidně i dva dny.
Lahvička na parfém je moc hezky udělaná, nejvíce se mi líbilo víčko ;)
Lahvička je malá, takže se vejde i do kabelky, což ocení mnohá z nás.

A jak jste na tom Vy s parfémem, máte nějaký od Playboye?

Hezký začátek týden
T. 💋


PS: Parfém je už starý, není to žádná novinka!
Sice hovořím o parfému, ale všude se udává, že je to toaletní voda (nevidím v tom rozdíl).

Rainy days with smile

13. září 2014 v 11:00 | Tereza 💋 |  Suggestion for outfit
Ahoj všichni,
vzhledem k tomu, že už několikátý den prší, je naše nálada blízko bodu 0. I moje nálada a můj optimismus (kterého je ve mně opravdu málo) jsou na tom špatně a únava se dostavuje každou minutou i přesto, že je pár hodin od mého probrání z dlouhého spánku. Ale proč si kazit den nepřejícím počasím?! Já jsem se rozhodla překonat tyto ošklivé dny časem stráveným nad knížkou (možná i učením :/) s čajem v posteli. Ale mám tu i bezva nápad pro ty, kteří se chystají ven. Věřte mi, že kdybych měla někoho, kdo by se obětoval se mnou někam jít, tak neváhám ani vteřinu, beru vše potřebné a razím do Prahy na procházku a teplý nápoj. Když tak přemýšlím nad tím, co tady píši, tak zjišťuji, že i jako milovnice léta se můžu zamilovat do podzimu. Jo, vím, je ještě léto, ale pro mě začal už podzim. Prší, je zima a padá barevné listí, přesně počasí na to jít někam a sednout si do zahřáté kavárny.
A pro zpříjemnění takovéhleho dne jsem vymyslela outfit, ve kterém se budete cítit nejen dobře, ale i bude praktický do nepříznivého počasí.
A až naberete inspiraci, jak vyrazit v deštivém počasí do města, tak mi napište, kam jste vyrazili a jestli jste si vzali na sebe holínky/gumáky.
S pozdravem T. 💋


více informací o dnešním outfitu naleznete zde: http://www.polyvore.com/fall_welcome/set?id=134698442


Návrat

12. září 2014 v 21:54 | Tereza 💋 |  My life
Po dlouhé době se chci se všemi pozůstalými čtenáři podělit o pár (spíše několik mnoho) novinek.
Asi jak už jste si všichni mí věrní čtenáři všimli, dlouho jsem byla neaktivní a dokonce tak dlouho, že můj blog byl zrušen. Před prázdninami bylo několik důvodů, proč jsem nepsala. Tak třeba například škola, uzavíraly se známky, bylo mnoho testů a já nic nestíhala, ještě teď se mi to barevně vybavuje, brr. O prázdninách jsem chodila do práce a když jsem přišla, tak na mě vždy padla taková únava, že dokopat se k napsání článku byl nadlidský úkol. Ke konci prázdnin už jsem byla jen maličký kousíček od napsání článku, ale moje nálada posledních čtrnáct dnů byla tak špatná, že by jsem na Vás ještě vypustila moji negativní energii, a to bych Vám přeci nemohla udělat.
Teď sice opět chodím do školy, ale pomalu si začínám srovnávat věci tak, abych stíhala všechno, školu, blog a od 29.9. mi začínají taneční. Musím všechno dát do pořádku, i když už tyto první dva týdny školy byly kritické.
A teď něco k blogu. Tak trochu jsem poupravila design, i když stále na tom budu pracovat, pořád to není podle mých představ. Rubriky jsem také maličko přeměnila, ale jinak vše zůstává. Články se pokusím přidávat pravidelně, ale nic neslibuji. Přeci jenom se nemůžu rozkrájet ;).
Všem, kteří počkali až můj blog bude opět v provozu a teď třeba čtou tento článek, chci moc poděkovat!

Přeji Vám hezký víkend 💋
T.
📧 tulip.fashion@seznam.cz
📷 @teryloukotova