Příval myšlenek

25. září 2014 v 22:51 | Tereza 💋 |  My life
Přeji krásný čtvrteční večer,
pro mě je tento večer opravdu krásný. Stres je zažehnán a já si dnes můžu v klidu sednout a číst. A i když se mi nikdy nepovede se dokopat ke čtení (hlavně povinné četby), dnes se stal zázrak a já se usadila na postel, přikryla jemnou červenou dekou a nalistovala poslední přečtenou stránku.
Po pár řádcích se moje mysl zastavila a z úspěšného čtení bylo koukání do blba. Ano, opět se to zvrtlo a moje myšlenky byly silnější než touha po dočtení stránky. Ale tak proč ne? Vždyť normálně také nemám čas na přemýšlení, jediné mé přemýšlení je o tom, jestli mám nejdříve narýsovat stranu a nebo výšku na stranu c. Tak proč teď nepřemýšlet o normálních věcech, o lidskosti?
O mé úvaze mě ještě přesvědčil článek v časopise, který jsem si musela okamžitě přečíst. Po dočtení článku mi všechno došlo a příval myšlenek se zdvojnásobil. A tak jsem se vrátila do své původní polohy, přikryla se opět dekou a nechala volně proudit myšlenky. Po chvíli mi došlo, že moje myšlenky se už někdy odehrály, a tak se najednou z myšlenek staly vzpomínky.
I přesto, že bych svůj život klidně vyměnila a v některých situacích dokonce i zahodila, mám nádherné vzpomínky. Všechno, co se stalo, bylo k něčemu dobré, vždy to můj život posunulo dál a já se posunula do další životní etapy. Něco hezkého končí a něco nového začíná a v některých případech to nové může být dokonce i hezčí než to předešlé. V mém životě nastalo tolik konců, že bych to ani nedokázala spočítat, jelikož tolik prstů na rukou nemám. Kdyby neskončila jedna věc, nemohla by začít ta druhá.
Ale najednou ke mně přiběhla myšlenka s tím, že teď něco hezkého skončilo a to "něco" nového ještě nezačalo. A tak mě to zarazilo. Jakto? V tom jsem se dostala ve své mysli k další části článku, který jsem četla a který ve mně něco ještě více prohloubil. Třeba už nic nového nenastane, protože já nevím, co chci. A nebo takhle, těch věcí, co chci, je tolik, že se z toho nedokáže vybrat jedna, která by se oživila a stala skutečností, novým začátkem, mojí další životní etapou. Mám strach, v tomto momentě je můj život na bodu mrazu a nic se neděje i přesto, že se toho děje tolik, že nestíhám opravdu nic.
A teď můžu jen doufat, že můj další nový začátek, další životní etapa bude ta vysněná, na kterou čekám už pěknou chvíli.

Vaše T.

Článek nemá nic společného s módou, ale byl pro mě důležitý a myslím si, že při čtení alespoň trochu vypnete a odpočinete si.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
📧 tulip.fashion@seznam.cz
📷 @teryloukotova