Prosinec 2014

Silvestr a pak 2015

30. prosince 2014 v 10:57 | Tereza 💋 |  Suggestion for outfit
Vítám Vás u posledního článku roku 2014,
ano je tomu tak, blíží se Nový (i nový) rok a s ním spojené oslavy.
Já letos budu slavit doma u televize a nikam se nehnu, tudíž můj outfit se bude skládat z tepláků, mikiny a těch nejlepších bačkůrek. Jediné, na co se chystám je, že konečně poprvé zkusím novou sadu na fondue, kterou mi nadělil Ježíšek. Takže můj včerejší den vypadal dost vtipně, protože jsme lítala po obchodech s potravinama a sháněla všemožné ovoce, které bych mohla namáčet do čokolády. Nakonec jsem skončila u obyčejného ovoce jako je banán, jablko, kiwi, pomeranč a mandarinka, protože jsem nemohla uvěřit tomu, kolik může státa jeden kousek nějakého exotického ovoce. Ale o tom jsem ani nechtěla mluvit.
Připravila jsem si pro Vás takovou malou ukázku toho, co si na Silvestra můžete odít a o třeba jestli budete někde s přáteli a nebo venku na nějaké zahradní party.



Silvestr=třpytit se, takhle nějak si to představuji. Je zvláštní, jak ke každé události jsou přiřazeny barvy,Vánoce červená, Silvestr zlatá, třpytivá... proto jsem i outfit vlevo volila do zlatých barev a červené rtěnky, která bude vynikat, ale nepřebije zlatavý top. A na druhé straně je varianta na ven, kabát, čepici, protože teď jspu veliké mrazy a červený lesk, který jemně outfit oživí.

Doufám, že vy si užijete Silvestr lépe než já a vlastně mi i potom dejte vědět, jak jste slavili
a
do Nového roku Vám přeji hodně štěstí a úspěchů.

Vaše T.

Štědrý den

25. prosince 2014 v 18:53 | Tereza |  Outfits
Hezký sváteční večer,
jakpak jste si užili Štědrý den? A co Vám Ježíšek nadělil?
Plním své sliby (je to divné, já vím), a tak Vám přináším článek o mém Štědrém večeru.
Před několika dny jsem přidávala článek o štědrovečerním outfitu, no divte se, ale jediné, co jsem z těch věcí vzala na sebe, byly legíny :D. Totiž, už odpoledne mě chytla kreativní nálada, a tak jsem sedla před zrcadlo a začala se líčit. U mě je to prazvláštní, protože já si na to líčení moc nepotrpím, většinou si vystačím s řasenkou a balzámem na rty, ale poslední dobou jsem to trochu otočila a přesměrovala se na stíny, tužku, make-up a dokonce jsem si i pořídila tvářenku. No a tak jsem se včera odpoledne líčila asi třičtvrtě hodiny, uf, byla to fuška, všechna moje kreativita byla vyčerpána. A na mém obličeji vzniklo dokonce i něco nositelného. Ale taky abych se teď dostala k tomu outfitu a proč jsem to vlastně změnila. Můj outfit se totiž podřídil líčení. Není to možné, zatím jsem vždycky podřídila make-up oblečení, ale včera...den naruby. A jelikož jsem líčení volila tmavší, opravdu hodně tmavší (tmavě fialové stíny a černá linka, která na konci hodně ztloustla), tak by se mi k tomu nehodil outfit, který jsem Vám v minulých dnech ukázala. Outfit by bojoval s tmavým líčením a vůbec by se to k sobě nehodilo.
Po půlhodinovém pátrání v šatníku jsem se rozhodla. Vyštrachala jsem světlou delší košili, která nepřebíjela moje líčení. A bylo hotovo. A protože jsem byla večer už líná na mytí vlasů, zapletla jsem si jednoduchý cop, který byl na začátku u hlavy dost uvolněný a ledabilý a na konci byl hodně přitažený.
Řekla bych, že celý můj outfit byl ležérní a možná dokonce i všední, ale já se v něm cítila pohodlně a hlavně, když jsem se najedla, nebylo vidět moje nacpané břicho a já se pořád cítila dobře... a o to mi v první řadě šlo. Celému outfitu dominovalo líčení a nějak se mi tahle metoda zalíbila :)


Bohužel líčení neuvidíte, tuhle fotku jem stihla pořídit asi tak minutu před večeří, takže to byl opravdu fofr.


Takhle nějak bych shrnula můj včerejší den. Prostě a jednoduše, pohoda.

A teď k dnešku. Včera mi Ježíšek nadělila bačkůrky a pyžamko, takže dnes jsem to musela hned všechno ozkoušet. Sedím v posteli, dívám se na pohádky a mám na sobě to úžasně teploučké pyžamko a ty nejroztomilejší bačkůrky na světe....a já jsem ten nejšťastnější člověk na světě (i přesto, že mi k tomu úplnému štěstí ještě kousek chybí).


V brzké době se můžete těšit na to, co jsem si rozbalila pod stromečkem.
Všem přeji poklidné prožití svátků.

Vaše T.

Není den jako den

22. prosince 2014 v 11:44 | Tereza |  My life
Vítám Vás u posledního článku před Štědrým dnem.
V pátek jsem byla naposled ve škole v tomto roce, a proto dnes už nikam nemusím a mám volno. Užívám si prázdniny na plno, takže nic nedělání a koukání na televizi je u mě na denním pořádku. Dnes jsem se rozhodla svůj volný den trochu zužitkovat, už od rána jsem dost čilá, vstávala jsem brzo a prostě se nepoznávám.
Letos jsem si vyzdobila pokoj opravdu dost vánočně, všude panáčci, svíčičky, ale u mě to k těm Vánocům patří, nedokážu si je bez toho představit. Včera jsme nazdobili stromek, zítra se půjde pro kapra. Ani mi nepřijde, že bych za dva dny měla rozbalovat dárky, poslouchat koledy a jíst kapra s bramborovým salátem...
Do konce února musím zpracovat seminární práci a teď je ten nejvyšší čas začít. Naštěstí jsem si vybrala opravdu dobré a pro mě vhodné téma, prvorepublikovou elgenaci. Teď začínám, dokonce se i těším, objevím nové věci. Běží mi u toho v televizi filmy, já se přežírám a nadávám, jak tloustnu. Prostě běžný průběh Vánoc.
Při zpátečním čtení článku zjišťuji, že je to článek o ničem, ale dobře no, mohla jsem Vám trochu přiblížit můj den, dnešní den a sdílet s Vámi moje vánoční přežírání.


Nějak takhle to u mě vypadá. Na stole vánoční hvězda, svíčky a po poličkách panáčci a sněžítka. Je to u mě jak na výstavě :D. Náš vánoční stromek je každý rok oděn do stejných barev, nenudí nás to a tím, že máme i obývací pokoj v těchto barvách, tak by se nám tam jiné barvy nehodily. Svíčka ve tvaru vločky mě naprosto dostala, nechci ji nikdy zapálit.


Literatura na seminárku. Už jsem některé z knih pročítala, aaa, mohla bych jimi listovat donekonečna.

Večer se blíží

17. prosince 2014 v 22:56 | Tereza |  Suggestion for outfit
Zdravím všechny čtenáře,
už za týden je tu Štědrý den. To to letí, nestačím se v tom orientovat. Všechno je najednou tak strašně rychlé.
Už pár dní přemýšlím nad svým večerním outfitem na ten velký den. Zatím každý rok jsem na sobě měla šaty nebo sukni, byla jsem velmi formálně oblečená. Letos chci změnu. Cítím to, letos se chci cítit dobře, i když se přejím bramborového salátu a cukroví. A tak mě něco napadlo, co bych si mohla obléct.


Zvolila jsem vcelku neformální oděv. Legíny jsou pohodlné v každém případě, co si budeme povídat. Letos volím červenou barvu, není moje oblíbená, ale našla jsem pár kousků v této barvě v mém šatníku, a tak je musím nějak využít.
Přece jenom, my když si rozbalujeme dárky, tak sedíme na zemi a to moc teplo není. Ještě ten stres k tomu, který pod stromečkem panuje, každý čeká, co dostane, teplotě rozhodně neprospívá, a tak u mě vyhrává svetr. Ještě takový dokonalý s mašličkama, no, kdo by neodolal. Ale když otevřu skříň, vykouknou na mě červené košile. To je dilema.
S mašlí si nedělám srandu, opravdu si takovouhle pořídím, jsem do ni blázen, čekám, kdy mě to popadne a já popadnu ji :D.
Ať už to dopadne tak či onak, vy můžete očekávat outfitové fotky z podstromečku (divné to spojení).
A jaký outfit Vy volíte na tak slavnostní večer?

Všem přeji krásně prožitý Štědrý den, svátky a hodně dárků!

Vaše T.

📧 tulip.fashion@seznam.cz
📷 @teryloukotova